دریافت ارز دانشجویی غیرحضوری انجام می‌شود

 

دریافت ارز دانشجویی غیرحضوری انجام می‌شود

با اتخاذ تدابیر جدید، دریافت ارز دانشجویی به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.

 

رئیس سازمان امور دانشجویان جزئیات تغییر روند دریافت ارز دانشجویی ویژه دانشجویان اعزام با هزینه شخصی را تشریح کرد.
دکتر صدیقی گفت: برای کمتر شدن مراجعات خانواده‌ها به بحث دانشجویان برای گرفتن کارنامه ارزی، با هماهنگی بانک مرکزی و بانک عامل، قرار شد همه کارها به صورت غیر حضوری انجام شود.

وی ادامه داد: یعنی دانشجو اطلاعات درخواستی را روی سایت سازمان امور دانشجویان در محلی که مشخص شده، ثبت می‌کند، سپس مسئولان ذیربط آن را بررسی و تایید می‌کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: در مرحله بعد بانک مذکور گواهی صادره را بنا به درخواست خانواده دانشجو به شعبه بانکی مورد نظر در شهرستانی که مشخص شده به صورت آنلاین ارسال می‌کنند.

وی ادامه داد: سپس خانواده دانشجو به بانک مراجعه و معادل ریالی را تامین کرده و ارز را دریافت می کنند، با این روش حضور فیزیکی و مراجعه خانواده‌ها برای گرفتن گواهی ارز دانشجویی رفع شود.

اخیرا اداره تسهیلات و اعزام با هزینه شخصی سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: در راستای تحقق راهبرد‌های کلان سازمان امور دانشجویان در جهت الکترونیکی کردن و اصلاح فرایندهای کاری و نیز در جهت تسهیل، سرعت بخشی و عدم نیاز به مراجعه حضوری، روند رسیدگی به درخواست‌های ارز دانشجوییتغییر کرده و از ۲۳ آبان ۱۳۹۴ به صورت غیر حضوری انجام خواهد شد

 

توقف موقت پذیرش دانشجو در مالزی

 

توقف موقت پذیرش دانشجو در مالزی: لیست سیاه در انتظار دانشگاههای متخلف

به گزارش ایرنا، سفارت ایران و رایزنی علمی ایران در منطقه شرق آسیا با صدور اطلاعیه ای از متقاضیان ادامه تحصیل در مالزی خواستند قبل از هرگونه اقدام برای ثبت نام در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور نسبت به مجاز بودن این دانشگاه ها برای پذیرش دانشجوی ایرانی اطمینان حاصل کنند.
‘عباس قنبری’ رایزن علمی ایران در شرق آسیا روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا، گفت که از 23 مهر ماه سال جاری براساس مصوبه وزارت آموزش عالی مالزی و ابلاغیه اداره مهاجرت، تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور باید قبل از پذیرش دانشجوی ایرانی از رایزنی علمی ایران استعلام گرفته و سپس اقدام .به جذب دانشجو کند. ادامه ........ ه .

 

پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه های مالزی

اطلاعیه مهم در خصوص پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه های مالزی


روابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا: با عنایت به بخشنامه مصوب وزارت علوم مالزی به شماره (JPT(BEM)1000/016/046 JID4 مورخ (6) 10/09/2015) و نیز  ابلاغیه سازمان خدمات جهانی آموزش عالی مالزی (EMGS) به تمامی دانشگاه­های مالزی در مورخ 01/10/2015، مبنی بر این که:

1-    کلیه دانشگاه­ها و موسسات آموزش عالی مالزی که مایل به جذب دانشجوی ایرانی هستند، باید نزد رایزنی علمی ایران در شرق آسیا تشکیل پرونده دهند؛

2-   کلیه دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی مالزی باید قبل از پذیرش دانشجویان ایرانی از رایزنی علمی ایران در شرق آسیا، استعلام بگیرند.

رایزنی علمی ایران لیست دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مالزی که براساس این بخشنامه در رایزنی علمی  ایران در شرق آسیا تشکیل پرونده داده و مجاز به پذیرش دانشجوی ایرانی هستند را در این لینک منتشر خواهد نمود.

از کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در مالزی تقاضا می شود از هرگونه اقدام برای ثبت نام در دانشگاه هایی که در این لیست وجود ندارند و یا مراحل تشکیل پرونده آنها هنوز نهایی نشده است، جدا اجتناب کنند چراکه تا زمان نهایی شدن پروسه تشکیل پرونده دانشگاه ها در رایزنی علمی ، نامه استعلام به هیچ عنوان صادر نخواهد شد.

بدیهی است مسئولیت  هرگونه پیامد و یا زیان مادی و معنوی ناشی  ازثبت نام در دانشگاه های غیر مجاز اعم از هزینه ثبت نام، هزینه ایجنت ها، پیش پرداخت تحصیلی ، تهیه بلیط و … بر عهده شخص متقاضی خواهد بود.

 

 

برای مشاهده اطلاعیه مهم سفارت در این خصوص نیز اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

مهمور ساختن مدارک تحصیلی

 

اطلاعیه در خصوص مهمور ساختن مدارک تحصیلی در وزارت امور خارجه مالزی

 

روابط عمومی رایزنی علمی ایران در شرق آسیا: به دانشجویان ایرانی فارغ التحصیل از کلیه دانشگاه های مالزی توصیه می شود پس از فارغ التحصیلی، و قبل از ترک مالزی  حتما مدارک خود بویژه اصل مدرک تحصیلی و ریز نمرات را به مهر وزارت امور خارجه مالزی مهمور سازند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

گفتنی است، برای ارزیابی مدارک تحصیلی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  ایران.  تاییدیه کنسولی سفارت ایران در کوالالامپور  به تنهایی کافی است، با اینحال چنانچه دانشجویی بخواهد در آینده برای ادامه تحصیل و یا هر کاری دیگری در یک کشور ثالث (مثل استرالیا، انگلیس و …) اقدام نماید، مدارک تحصیلی دانشگاه های مالزی بدون مهر وزارت خارجه این کشور فاقد اعتبار است و متاسفانه سفارت مالزی در تهران نیز قادر به ارائه هیچ کمکی در این زمینه نیست.

 

لذا به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل، و نیز صرفه جویی در هزینه  و زمان، به دانشجویان توصیه می شود قبل از ترک مالزی با مراجعه به وزارت امور خارجه مالزی (WismaPutra) واقع در پوتراجایا  کلیه مدارک خود را به مهر این وزارتخانه مهمور کنند.

 
مطالب بیشتر...
JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL


This Website Registered By Ars Network Sdn Bhd And Donated To Iranian Students In UPM

Copyright © 2007-2009 UPMISAM.ORG - Design : Malezi.ir

تمامی حقوق مطالب، تصاویر و طرح قالب برای انحمن دانشجویان ایرانی دانشگاه پوترا (ایسام) محفوظ است، نقل و استفاده از آنها در سایت ها و نشریات تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.